Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obsah seriálu

3. 4. 2018

The Vampire Diaries/Upíří deníky


Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.
Děj seriálu je soustředěn kolem dospívající dívky Eleny, která tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana.

Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.
Seriál The Vampire Diaries měl premiéru 10. září 2009 na stanici CW. Za jeho tvorbou stojí tvůrci Kevin Williamson a Julie Plec. Seriál má i svůj vlastní spin-off The Originals (2013)

V hlavních rolích hrají
Nina Dobrev jako Elena Gilbert
Nina Dobrev jako Katerina Petrova
Paul Wesley jako Stefan Salvatore
Ian Somerhalder jako Damon Salvatore
Steven R. McQueen jako Jeremy Gilbert
Sara Canning jako Jenna Sommers
Kat Graham jako Bonnie Bennett
Candice Accola jako Caroline Forbes
Zach Roerig jako Matt Donovan
Kayla Ewell jako Victoria Donovan
Michael Trevino jako Tyler Lockwood
Matt Davis jako Alaric Saltzman
Joseph Morgan jako Niklaus Mikaelson
Michael Malarkey jako Lorenzo